6 dôvodov, prečo vyskúšať omaľovánky pre dospelých 271


Pokiaľ nežijete úplne odrezaní od sveta, určite vás neminuli správy o tom, že dospelí ľudia prepadli omaľovánkam. Že tie sú pre deti? Už dávno nie. Môžete sa o tom presvedčiť napríklad tým, že si pozriete zoznam najpredávanejších kníh po celom svete… Áno, hádate správne – omaľovánky pre dospelých už pekne dlho vedú v rebríčkoch po kníhkupectvách po celom svete.

 

Prečo postupne prepadávame tejto mánii? Predstavíme si 6 dôvodov, prečo aj vy by ste to mali skúsiť.

 

omaľovanky pre dospelých 4

www.alisaburke.blogspot.com

 

1. Zbavíte sa problémov

 

Buďme k sebe úprimní: všetci denne preberáme naše problémy v hlave, sústavne ich analyzujeme, premýšľame o nich, vymýšľame riešenia. A to často bez prestávky. Hoci vymaľovávanie vám problémy nevyrieši, pomôže vám aspoň na chvíľu na všetko zabudnúť a tak dáte mysli priestor na oddych.

 

2. Prestanete sa stresovať

 

Vymaľovávanie je činnosť, ktorá nás dokáže úplne pohltiť a tým pádom prestávame myslieť na problémy a starosti. Považuje sa za druh aktívnej meditácie, ktorá dokázateľne znižuje celkovú hladinu stresu.

 

www.alisaburke.blogspot.com

www.alisaburke.blogspot.com

 

3. Zlepšíte si sústredenie

 

Počas maľovania sa sústredíte iba na obrázok pred sebou – na tvary, výber farieb, na to, aby bol výsledok pekný. Práve sústredenie na aktivitu nám umožňuje zabudnúť na všetko ostatné a odpočinúť si.

 

4. Spoznáte sami seba

 

Výber farieb dokáže prezradiť veľa o vašej osobnosti. Každá farba má určitú symboliku, ktorou vyjadrujeme svoj vnútorný stav, aj keď si toho nie sme vedomí. Terapeuti pracujúci s umením dokážu na základe vášho „výtvoru“ povedať, čo vás trápi.

 

 

5. Zlepšíte vaše schopnosti

 

Maľovanie pôsobí na obe strany vášho mozgu tým, že pracujete mysľou a zároveň pracujete s telom. Výsledkom toho je, že mozog lepšie pracuje. Zistilo sa, že pomocou maľovania môže predchádzať demencii.

 

6. Pomôže pri liečbe úzkosti, paniky a traumy

 

Terapia umením sa tiež používa na liečbu úzkosti a traumy. Ide o upokojujúcu aktivitu, ktorá zlepšuje tieto psychické problémy.

 

 

Počas vlastného experimentovania s vytváraním omaľovánok som zistila, že priaznivý efekt nemajú iba na tých, ktorý ich vymaľovávajú, ale aj na tých, ktorý ich sami vytvárajú.

 

Preto, ak vás baví kreslenie, skúste vytvoriť takúto omaľovánku aj vy a zistíte, ako sa pri tom odpočiniete.

 

Pokiaľ som vás týmito šiestimi dôvodmi, prečo vyskúšať maľovanie presvedčila, predtým, než si kúpite celú knihu omaľovánok, môžete si to najprv vyskúšať. Môžete si tu stiahnuť omaľovanku sovy, ktorú som vytvorila špeciálne pre vás! 

Stiahnite si omaľovánku tu

Stiahnite si omaľovánku tu

 

Prajem príjemné maľovanie 🙂

 

(Visited 629 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
xandra94@azet.sk'
Som maliarka tvoriaca pod značkou Lucia Jurenkova ART a študentka marketingovej komunikácie na UK. Mojou najväčšou vášňou je umenie a literatúra, no tiež reklama, ktorú študujem. Mojím cieľom je prehovárať k ľuďom o dôležitých veciach v živote prostredníctvom umenia. Preto som založila združenie VIBE a program Umením k zmene.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

271 myšlienky “6 dôvodov, prečo vyskúšať omaľovánky pre dospelých