Ako keby ani nebola 202


 

https://www.facebook.com/

Zdroj: facebook.com

 

Ako keby ani nebola  (29. 2. 2016 – 11.3. 2016)

Tvorivô Gallery and atelier – Bezručova 1, Bratislava

vystavujúci autori : Zuzana Kužmová a Martina Chudá

kurátori: Karin Patúcová, Timotej Blažek

vernisáž: 29.2. o 19:00

 

Ako keby ani nebola je pripravovaná výstava dvoch mladých slovenských umelkýň.

Ako keby ani nebola ukazuje, o čom sa v spoločnosti veľmi nerozpráva.

Ako keby ani nebola pojednáva o intimite, krehkosti a zraniteľnosti nežnejšieho pohlavia.

 

 

Spomínaná výstava sa bude konať v Tvorivô Gallery and atelier, ktorá dáva priestor prezentovať sa aj umelcom, ktorí ešte nie sú profesne uplatnení na umeleckej scéne. Momentálne pripravujú hore uvedenú výstavu dvojice, ktorá už spolupracovala aj v minulosti.

Vystavujúce nám svojou tvorbou ukážu niečo zo seba, ale tiež hovoria o ženách ako takých a ich charakteristikách. Ich názory a postoje sa im podarilo zmaterializovať do podoby umeleckých objektov a inštalácií.

www.facebook.com

www.facebook.com

 

Dielo Zuzany Kužmovej sa skladá z 3 častí, ktoré môžu fungovať aj samostatne a vyjadruje sa hlavne ku krehkosti a zraniteľnosti ženy. Jednou z nich je kinetická inštalácia, umiestnená v strede miestnosti, vytvorená z buničinových podložiek pod vajíčka. V nich sú vložené sadrové odliatky slepačích vajec. Vajíčka sú na každej osobitnej podložke umiestnené v inej kompozícii. Sadrové odliatky nie sú v celku, ale iba fragmentami vyjadrujúce ich krehkosť rozbitím, znehodnotením. Niektoré úlomky sú umiestnené aj mimo podložiek. Divák môže objektom pohnúť, ohroziť ho, poškodiť, zraniť, čiže narušiť jeho krehkosť, jeho prirodzené prostredie.

 

Martina Chudá sa venuje téme partnerstva, ktoré je o blízkosti dvoch ľudí, ale aj strachu, neistote, prežívaných rôznych strastiach i radostiach vo vzťahu. Momentálne jej osobný vzťah prechádza veľkou zmenou – tehotenstvom. Túto svoju výpoveď pretransformovala do diela PRESPANKA. Názov je na jednej strane slovnou hračkou – vo svojej tvorbe využíva sypkovinu (angín) z použitých vankúšov i paplónov. Tie symbolizujú intímnosť, telesnosť. Zároveň je tento názov ako poetický, tak i sarkastický, pretože pojednáva o zažitej minulosti a predsudkoch z nej stále pretrvávajúcich.

 

Ak Vás táto téma oslovila a chcete sa dozvedieť viac, prídite si pozrieť výstavu na vlastné oči. Vernisáž sa koná už 29. 2. o 19:00, na ktorú sú prizvaní aj špeciálni hostia, ktorí niečo zaspievajú, a tiež sa bude predčítavať z tvorby Pišta Chrappu.

 

https://www.facebook.com/

www.facebook.com

 

Zdroj: www. facebook. com, súkromná korešpondencia s vystavujúcimi autorkami

 

(Visited 180 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Vaiva

Moje meno je Iveta Vassová. Som absolventkou Súkromnej strednej umeleckej školy animovanej tvorby (odbor animovaná tvorba) a pedagogickej fakulty TU (Bc. animácia výtvarného umenia, Mgr. pedagogika výtvarného umenia). Umenie ma sprevádza odjakživa na každom kroku a má silný vplyv na môj život, či už z teoretického, alebo praktického hľadiska. Nepoznám krajší prostriedok na zveľaďovanie ducha a osobnostného rastu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

202 myšlienky “Ako keby ani nebola