eL Seed šíri myšlienky nádeje a mieru prostredníctvom pouličného umenia 184


El Seed začal v 18 rokoch písať a čítať po arabsky. Dnes sú jeho umelecké diela vystavované po celom svete, od galérií a inštitúcií v Paríži a New Yorku až po Rio De Janeiro. Jeho cieľom je spojiť ľudí, kultúry a budúce generácie prostredníctvom arabskej kaligrafie a poézie, ktorá šíri myšlienky nádeje a mieru. Umelec francúzsko-tuniského pôvodu sa inšpiroval odvážnosťou graffitov. Jeho diela poukazujú na dnešnú realitu a svet, v ktorom žijeme.

tacapes_verso

eL Seed dokázal, že pouličné umenie a luxusná móda môžu ísť ruka v ruke, keď nadviazal spoluprácu s luxusnou značkou oblečenie Louis Vuitton, pre ktorú vytvoril kaligrafiu na šatku ako súčasť projektu Foulards d’Artiste. Na jeho webovej stránke píše, že Condé Nast Traveler ho označil za „vizionára“, ktorý môže šíriť mier a sociálny pokrok.

elseed

Jedným z eL Seed-ových najznámejších diel je 57 metrov vysoký minaret v mešite nachádzajúcej sa v jeho rodnom meste Gabès v Tunisku. Inšpiroval sa veršom 49:13 z posvätnej knihy Korán. Minaret sa stal mestskou atrakciou, ktorá znovu spája komunitu. Po tom, čo opustil svoju kariéru v business-e, chce byť ambasádorom jeho kultúry a bojovať proti stereotypom prostredníctvom umenia. Na svojej stránke napísal: „Tento projekt nie je o vyzdobení mešity, ale o tom, ako umenie hrá rolu v kultúrnej a politickej zmene.“

images

Pred niekoľkými mesiacmi eL Seed pracoval na projekte „Perception“ (Vnímanie), v ktorom spochybňoval názory dnešnej spoločnosti. Jeho práca je vystavená v Zareeb-e blízko Káhiry. Na jeho stránke hovorí, že toto miesto je považované za veľmi špinavé a často prehliadané a odlúčené. V spolupráci s jeho tímom a miestnou komunitou vytvoril dielo, ktoré zahŕňa takmer 50 budov. Hlavným cieľom projektu bolo upriamiť pozornosť na miestnu komunitu, ktorá sa stáva zabudnutou.

final-zaraeeb_lr

 

Zdroj: mvslim.com
(Visited 61 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
xandra94@azet.sk'
Som maliarka tvoriaca pod značkou Lucia Jurenkova ART a študentka marketingovej komunikácie na UK. Mojou najväčšou vášňou je umenie a literatúra, no tiež reklama, ktorú študujem. Mojím cieľom je prehovárať k ľuďom o dôležitých veciach v živote prostredníctvom umenia. Preto som založila združenie VIBE a program Umením k zmene.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

184 myšlienky “eL Seed šíri myšlienky nádeje a mieru prostredníctvom pouličného umenia