Fotograf Mike Alegado vytvoril pomocou svojich rúk sériu autoportrétov, ktoré reprezentujú rôzne emócie depresie 509


Mike Alegado je výtvarný a konceptuálny fotograf z Filipín. Jeho práca je zameraná prevažne na surrealizmus a fantáziu. Má rád obrazy, ktoré obsahujú ľudský prvok a formu. Zobrazovať v jednej snímke emócie a zároveň rozprávať príbeh je jeho štýl fotografovania, ktorým sa snaží diváka preniesť mimo známy priestor a čas.

 

Mike sám trpel depresiou, ktorá prichádzala aj odchádzala bez varovania a osobne pozná všetky tie ťažké a temné pocity, čo ju sprevádzajú. Práve preto sa rozhodol vytvoriť túto sériu autoportrétov:

“ Vytvoril som ju, ako vizuálnu reprezentáciu rôznych pocitov, ktorými som si počas depresie prešiel. Tvorba týchto snímok mi dala pocit uvoľnenia a pripomenutia, aby som bojoval ďalej. Jedná sa o autoportréty využívajúce moju ruku ako predmet zobrazujúci pocity ohromujúcej osamelosti, smútku, bolesti a túžby, ktoré tak hlboko a intenzívne prevládajú u ľudí s depresiou, “ vyjadril sa Mike o svojich fotografiách.


 

Prelievanie sĺz

 

Čo je to dobrý deň?

 

Tichá žiadosť

 

Roztápanie

 

Pomôž mi

 

Vyliečiť bolesť

 

Obsahoval

 

Spoza ľadu

 


 

 

Autor článku: Lucia Čaprnková
Zdroj/Foto: www.boredpanda.comwww.mikealegado.com

 

 

(Visited 195 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

509 myšlienky “Fotograf Mike Alegado vytvoril pomocou svojich rúk sériu autoportrétov, ktoré reprezentujú rôzne emócie depresie