Steve Cutts – Ilustrátor moderného života 192


“ Pri pohľade na tieto ilustrácie,

je ťažké ignorovať úskalia modernej spoločnosti. “

– The Huffington PostUmelec Steve Cutts sídliaci v Londýne, sa preslávil po svete vďaka svojim trochu morbídnym ilustráciám, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Jeho pestrofarebné diela, detailne prepracované, majú tendenciu točiť sa okolo problematiky dnešnej doby – chudoby, materializmu, sociálnych médií, chamtivosti, korupcie, atď., a akoby odrážali modernú spoločnosť, ktorej súčasťou je každý z nás.A hoci Cutts používa ilustrácie na zamyslenie sa nad tým, ako sa spoločnosť, v ktorej žijeme rozvíja, jeho cieľom nebolo prezentovať iba negatívny pohľad na ľudskú existenciu. Môžu byť groteskné, ale sú tiež absurdné a komické, vyvolávajúce v nás odsúdenie takéhoto spôsobu života.“ Urobil som niekoľko ilustrácií o mobilných telefónoch a sociálnych médiach, ale to nevyhnutne neznamená, že tie veci sú zlé ako celok, „ priznal Cutts. “ Oni majú svoje výhody, ale samozrejme, toto je moja pripomienka k našej nezdravej závislosti na nich, ich moci nad nami, alebo k ich neudržateľnému výrobnému procesu, a presne na to sa zameriavam vo svojich dielach. „Cutts kreslí veci, ktoré sa dotýkajú každého z nás, priamo alebo nepriamo. Sme súčasťou spoločnosti, ktorá rýchlo napreduje v technickom vývoji a dennodenne podlieha zmenám, ovplyvnená materializmom, túžbou mať a vlastniť, poháňajúc ľudský svet vpred, a ten až priveľmi rýchlo mení svoje hodnoty. Niekedy sa prehliada priveľká závislosť na materiálnych veciach, posadnutosť mocou a bohatstvom. Steve Cutts sa rozhodol priblížiť túto problematiku prostredníctvom svojich ilustrácií.“ Mnoho mojej práce je zameranej na zvyšky našej spoločnosti. Ako sme v styku s naším prostredím má veľa čo dočinenia s konzumnou bublinou, v ktorej v súčasnosti žijeme. Moja práca vychádza z niektorých z týchto kľúčových tém.“
Steve Cuts je tiež tvorcom animácií, ktoré veľmi trefne zachytávajú všetko, čomu moderná spoločnosť musí „čeliť“.


Video MAN (ČLOVEK), ktoré obletelo hádam celý svet sa preslávilo vďaka svojmu výstižnému vyobrazeniu ľudského prístupu k Zemi a najmä nekontrolovateľnej potreby stať sa jej pánom bez ohľadu na to, aký príšerný výsledok to môže priniesť.

Možno práve to bolo účelom, ktorý sa Cutts snažil zachytiť a prebrať tak „modernú“ ľudskú  spoločnosť k zodpovednejšiemu prístupu k planéte, na ktorej žijeme a rovnako tak aj k ostatným živočíchom existujúcich tu spolu s nami.

Však posúďte sami >>


MAN


Ďalšie animácie z jeho tvorby:

 

Wake Up Call

 

 


 

What a hunt!

 

 


 

Where is Water? – The Water Rooms #2

 

 


 

How Will You Die?

 

 


 

Where Are They Now?

 

 


 

In The Fall

 

 


 

Autor článku: Lucia Čaprnková
Zdroj: www.huffingtonpost.com
Foto/Video: www.stevecutts.com

 

(Visited 551 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

192 myšlienky “Steve Cutts – Ilustrátor moderného života