Kampaň proti anorexii zobrazuje modelky ako módne náčrty 270


Modelingová agentúra Star Models z Brazílie v roku 2013 vytvorila grafickú kampaň, ktorou vystupovali proti anorexii. Na vytvorenie týchto silných vizuálov nepoužili naozajstné modelky – skutočné fotografie upravili vo Photoshope, aby dokonale odzrkadľovali nerealistické štandardy, ktoré nám predkladá módny priemysel.

 

Kampaň s názvom „Nie si náčrt“ so sprievodným výrokom „Povedzte nie anorexii“, zobrazuje módne náčrty s typicky prehnanými telesnými proporciami, vedľa ktorej sa nachádza upravená fotografia modelky s rovnakým outfitom a rovnakou postavou.

 

Kampaň proti anorexii

Kampaň proti anorexii

Kampaň proti anorexii

Hoci boli fotografie modeliek graficky upravené, stále ide o reklamu, ktorá nesie veľmi silné posolstvo a zobrazuje nezmyselné štandardy krásy, ktoré sú nám predkladané.
Zdroj: www.dailymail.com

(Visited 694 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
xandra94@azet.sk'
Som maliarka tvoriaca pod značkou Lucia Jurenkova ART a študentka marketingovej komunikácie na UK. Mojou najväčšou vášňou je umenie a literatúra, no tiež reklama, ktorú študujem. Mojím cieľom je prehovárať k ľuďom o dôležitých veciach v živote prostredníctvom umenia. Preto som založila združenie VIBE a program Umením k zmene.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

270 myšlienky “Kampaň proti anorexii zobrazuje modelky ako módne náčrty