Obrazy umelca Delawera Omara sú výrazom bolesti Sýrčanov, ich snov o slobode, dôstojnosti a mieri


Delawer Omar je umelec sýrskeho kurdského pôvodu, ktorý sa narodil v Damasku a sídli vo Švajčiarsku. Pochádza z rodiny s dlhou históriou v politickej opozícii, jeho otec strávil niekoľko rokov vo väzniciach počas režimu Assad, čo malo hlboký vplyv na jeho život a predovšetkým na jeho umenie a politickú činnosť.

 

 

Svet umenia objavil už v ranom veku. Svoju umeleckú kariéru začal s nádychom impresionizmu vo svojich olejomaľbách, no neskôr sa zameral na nový štýl maľby, ktorý sa vyznačuje teplými farbami a chaotickými ťahmi. Pri definícií svojho umeleckého štýlu Delawer Omar často opakuje: “ Nesnažím sa zachytiť krásu vecí, ktoré som videl, ale objaviť emócie, ktoré som cítil, keď som ich videl.“

“ Maľovanie je nástrojom na vyjadrenie niečoho, čo nemôže byť opísané slovami, “ hovorí a to je dôvod, prečo sa vždy snažil vysvetliť seba aj svoje postoje pomocou čiar a farieb.

 

 

Vzdialenosť od domova ho nezastavila snažiť sa byť blízko k Sýrii tak ako je to len možné. Jeho obrazy sú výrazom bolesti Sýrčanov, ich snov o slobode, dôstojnosti a mieri. Obsahujú emocionálnu hĺbku a vášeň.

Jeho umelecké diela sú vystavené na rôznych miestach po celom svete a foto-kópie jeho obrazov boli publikované v mnohých svetových umeleckých časopisoch.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Navštívte: Delawer Omar Art
Zdroj: www.novelmasters.orgwww.syriauntold.com
Foto: www.facebook.com/Delaweromar
Autor článku: Lucia Čaprnková

 

 

 

(Visited 102 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *