Pravda nie je rozprávka, odhaľuje umelec Saint Hoax 249


Umelec Saint Hoax sa preslávil vďaka svojej šokujúcej tvorbe, ktorou približuje svet a jeho problematiku. Jeho diela sú nielen veľavravné, ale sú zároveň aj kampaňou s jasným účelom zvýšiť povedomie o problémoch, ktoré zobrazujú a to, aké je nevyhnutné riešiť ich.

Vo viacerých sériách svojich umeleckých prác sa zameral práve na známe a obľúbené postavičky z animovaných rozprávok Walta Disneyho, a prostredníctvom nich odkrýva tvrdú pravdu reality, v ktorej žijeme.

 

 

HAPPY NEVER AFTER (NIKDY ŠŤASTNÝ KONIEC)

Ide o osvetovú kampaň zameranú na každé dievča a ženu, ktorá bola predmetom domáceho násilia. Cieľom tejto série plagátov je povzbudiť obete, aby sa nebáli a oznamovali takéto prípady.

 

 

 

 

 

PRINCE CHARMLESS (PRINC NEPEKNÝ)

Rovnakým problémom a jeho riešením sa zaoberá aj ďalšia séria „Prince Charmless“, ktorá poukazuje na chlapcov a mužov, ktorí musia čeliť domácemu násiliu a podnecuje ich k tomu, aby vystúpili z tohto násilníckeho kolotoča a oznámili kruté zaobchádzanie.

 

 

 

 

 

PRINCEST DIARIES (DENNÍKY PRINCEZIEN)

Táto osvetová kampaň je cielená na maloletých, ktorí boli predmetom sexuálneho zneužívania zo strany člena rodiny. Cieľom tejto série plagátov je povzbudiť obete, aby oznamovali takéto prípady.

 

 

 

 

I AM NOT A TERRORIST (NIE SOM TERORISTA)

„I am not a terrorist“ je informačná kampaň, ktorá bojuje proti stereotypom voči Arabom a moslimom. Na týchto plagátoch sú ilustrácie Aladdina a Jazmíny z Disneyho animovaného filmu „Aladdin“.

 

 

“Aladdin sa stal projekciou, ktorou sú zo strany Spojených štátov a ďalších západných krajín vnímaní Arabi. Aladdin a Jasmína sú znázornení symbolom, ktorý obklopuje Arabov a islam. Zámerne som sa rozhodol zasiahnuť proti nim a spochybniť tieto zaužívané mylné predstavy,“ vyjadril sa umelec na svojej stránke.

 

“ Nie som terorista

čo mám spraviť, aby si to videl?

Teror, ktorý terorizuje ťa

terorizuje ma tiež. “

– Saint Hoax

 

 

ROYAL MISFITS (KRÁĽOVSKÝ STRATENÉ EXISTENCIE)

Už deti vo veku piatich rokov sú diagnostikované s mentálnou anorexiou. „Royal Misfits“ zvyšujú povedomie o tejto téme a priamo hovoria k deťom, u ktorých sa vyvinula alebo sa vyvíja porucha príjmu potravy.

 

 

 

 

 

FURRY TALE (KOŽUŠINOVÝ PRÍBEH)

Osvetová kampaň, ktorá spochybňuje osud svetovo najobľúbenejších postáv, pokiaľ by sa stali súčasťou kožušníckeho priemyslu a obchodu s kožušinou. Séria „Furry Tale“ povzbudzuje ľudí, aby sa vyjadrili k tejto veci tým, že budú šíriť povedomie, bojkotovať kožušinu a kožušnícky priemysel.

 

 

 

 

 

 

 

Autor článku: Lucia Čaprnková
Zdroj/Foto: www.sainthoax.comwww.instagram.com 
(Visited 356 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

249 myšlienky “Pravda nie je rozprávka, odhaľuje umelec Saint Hoax