Skid Robot a jeho The Living Art project – umelecké hnutie, ktoré sa snaží riešiť sociálnu problematiku bezdomovectva pomocou umenia, dizajnu a technológie


 

Skid Robot je pseudonymom pre pouličného umelca z Los Angeles, ktorý sa udržiava v anonymite a používa graffiti k prezentovaniu sociálnych správ so zameraním na bezdomovectvo a chudobu v oblasti známej ako Skid Row. Skid Robot maľuje obrazy pomocou spreja a vytvára tak fiktívne lôžka a nábytok na miestach, kde bezdomovci spia alebo sa schádzajú a to v snahe upozorniť na nedostatok ich rodinného majetku a prístrešia.

 

 

Umelec propaguje svoju prácu takmer výhradne prostredníctvom sociálnych sietí ako je napr. Instagram, tumblr a tiež na svojej webovej stránke, kde rozbehol projekt pod názvom The Living Art project na získanie peňazí pre podporu tých, ktorí sa objavia v jeho umení a celkovo na pomoc bezdomovcom v Los Angeles. Verí, že umenie môže zmeniť ľudské vnímanie reality a vďaka tomu zmeniť svet, v ktorom žijeme.

 

 

“ Ponúkam im všetku pomoc, ktorú len ​​môžem poskytnúť a snažím sa niektorých z týchto ľudí spoznať, poskytnúť im svoje otvorené srdce a uši, ktoré budú načúvať “ vyjadril sa Skid Robot o svojej umeleckej práci. “ Moje posolstvo je jedným zo súcitu dávať pozor na tých, ktorí sú menej šťastní a robiť to práve pre ostatných.“

 

Catching up with the “Birdman”
📷 @wendyrandom (at MacArthur Park)

 

Oblasť známa ako Skid Row v centre Los Angeles predstavuje vážnu humanitárnu krízu. Jedná sa o 54-blokovú oblasť s najväčšou koncentráciou bezdomovcov. Každý deň tisíce ľudí prespáva na chodníku v podmienkach, ktoré sú nepriaznivé v každom slova zmysle. Cieľom The Living Art project je vyriešiť krízu bezdomovectva v Los Angeles a vniesť tak ľudské hodnoty do tohto problému.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

Autor článku: Lucia Čaprnková
Zdroj/Foto: www.skid-robot.comskidrobot.tumblr.com

 

 

 

(Visited 33 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *