The Monster Project pomáha deťom spoznať silu vlastnej tvorivosti 221


Profesionálny umelci z celého sveta pretvárajú detské kresby príšer do svojich vlastných štýlov. Ich cieľom je pomôcť deťom spoznať silu vlastnej tvorivosti a povzbudiť ich, aby pokračovali v rozvíjaní svojho tvorivého potenciálu.

 

 

Tvorcom projektu je umelkyňa a dizajnérka Katie Johnson, ktorá mala odjakživa veľkú slabosť pre príšery a monštrá. Vždy milovala tvorivý proces vymýšľania nových príšer a ich prevedenia na papier.

„ Je to zábavné kreatívne smetisko, “  povedala. „ Môžete vytvoriť príšeru z čohokoľvek.“

 

 

Po vysokej škole začala pracovať ako dizajnérka reklamnej firmy v Austine v Texase. Ale ako tvorivé srdce, chcela rozvíjať aj svoje vlastné projekty. Nápad k nej prišiel potom ako videla sériu fotografií “Krajina divov“ od umelca Junga, ktorý pretvoril detské kresby a predstavil ich ako snové fotografie.

Katie sa rozhodla skombinovať svoju lásku k monštrám s detskou tvorbou a rozbehla The Monster Project. Cez tento projekt pozvala žiakov základných škôl, aby prišli nakresliť svoje vlastné príšery. Začiatky neboli ľahké, pretože bola v tej dobe jediný umelec pôsobiaci v tomto projekte a všetka práca premeny detských kresieb do ich novej podoby spočívala na nej.

„ Robila som sama dvadsať kresieb, “  povedala. „ Bolo toho príliš veľa.“

 

  

 

Tiež túžila naplniť jeden z najdôležitejších cieľov tohto projektu.

„ Chýbalo mi viac umeleckých nápadov. Chcela som, aby deti videli rôzne spôsoby, ako môžu byť kreatívne.“

Takže Katie vytvorila malú armádu umelcov, ktorí chceli žiakom pomôcť odhaliť ich vnútorného umelca a ukázať im potenciál vlastných nápadov. A cez týchto všetkých dobrovoľníkov konečne niečo z toho dokázali.

„ Musíme sa priznať, že to nie len pre deti, “  hovoria na svojej stránke. „ Je to zaujímavá príležitosť, ktorá nám umožnila nahliadnuť do niečej hlavy. A obzvlášť zvláštne fantastické je, že sú to práve ničím nerušené myšlienky dieťaťa. Je to úžasná možnosť. “

 

 

Tento projekt nie len o kreslení príšer. Je o maľovaní obrazu toho, aké zásadné a dôležité je umenie pre dobré vzdelanie.

„  S klesajúcim dôrazom na umenie v školách, mnoho detí nemá príležitosť pre tvorivé skúmanie, ktoré si zaslúžia. Je to obludný trend, ktorí by sme chceli zničiť. “

 

 

„ Snažíme sa, aby bol The Monster Project udržateľná organizácia, ktorá nebude finančnou záťažou pre rodiny alebo školy, čo je obzvlášť dôležité, pretože niektoré školy s nižšími príjmami museli odstrániť umelecké programy pre zachovanie predmetov, ako sú napríklad matematika a veda. Projekt funguje prostredníctvom darov a nášho on-line obchodu. Dúfame, že sa nám podarí pôsobiť aj v ďalších školách a zrealizovať poškolské umelecké dielne v oblastiach, ktoré to naozaj potrebujú. “

 

  

 

The Monster Project v súčastnosti obsahuje už viac ako sto jedinečných príšer vytvorených z originálnych detských kresieb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor článku: Lucia Čaprnková
Zdroj/Foto: www.gomonsterproject.comwww.upworthy.com 

(Visited 251 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

221 myšlienky “The Monster Project pomáha deťom spoznať silu vlastnej tvorivosti