Umelec Leon Keer konfrontuje diváka dielami, ktoré odrážajú chorého ducha našej doby 659


 

Holandský umelec Leon Keer sa naučil maľovať vďaka navrhovaniu a tvorbe nástenných reklamných malieb pre nadnárodné spoločnosti ako je Coca-Cola. Pracoval v Európe, Spojených štátoch, Spojených Arabských Emirátoch, Austrálií a tiež v niektorých ázijských krajinách. Jeho široké znalosti rôznych materiálov, získané prostredníctvom maľovania na všetky druhy povrchov, ho priviedlo k experimentovaniu s rozličnými technikami a materiálmi.

 

Vo svojich dielach sa zameriava na súčasné problémy spoločnosti, v ktorej odráža nezáujem a ľahostajnosť jednotlivca k dianiu okolo seba. Leon Keer zachytáva kontrast krásneho a škaredého, ktorý vyjadruje a zosilňuje vo svojej práci, a ktorý používa ako metaforu pre skutočný svet.

Jeho obrazy sú odrazom jeho myšlienok, konfrontuje diváka s chorým duchom našej doby, zachytáva viditeľný rozklad smerujúci proti nadčasovej túžbe po nedotknutej kráse. Leon Keer pracuje so zmesou techník, používa bohatú škálu materiálov.

Svoje obrazy vystavoval v rôznych holandských a britských umeleckých galériach, na niekoľkých umeleckých výstavách a veľtrhoch umenia v Európe a USA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozrite si video, ako vznikalo jeho dielo “ Double or Nothing“

 


 

Navštívte: www.leonkeer.com
Zdroj/Foto:  www.leonkeer.comwww.streetpainting3d.com
Autor článku: Lucia Čaprnková

 

 

(Visited 58 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

659 myšlienky “Umelec Leon Keer konfrontuje diváka dielami, ktoré odrážajú chorého ducha našej doby