Umelec jedinečným spôsobom zobrazuje, ako veľmi priemerný človek znečisťuje Zem 302


Benjamin Von Wong je fotograf pôsobiaci v Montreale, ktorý sa vo svojom najnovšom projekte Morské panny nenávidia plast snaží upozorniť na vážny problém, týkajúci sa znečistenia našich oceánov a morí.

Podľa štatistík využije priemerný Američan približne 167 plastových fliaš ročne, to znamená, že za 60 rokov bude toto číslo dosahovať 10.000 kusov. Kvôli tomu si Benjamin Von Wong zapožičal 10.000 plastových fliaš z odpadového hospodárstva mesta Tomra, všetky odniesol do skladu a spolu s veľkou skupinou spolupracovníkov začal pracovať na svojom projekte. Konečným výsledkom je rad úchvatných esteticky príjemných fotografií, venujúcich sa otázke životného prostredia skutočne svojským a jedinečným spôsobom.

 


Fotograf Benjamin Von Wong umiestňuje morské panny do mora z 10.000 plastových fliaš s cieľom zvýšiť povedomie o znečistení Zeme.

 


Plast v oceáne má za následok oveľa viac ako len znečistenie vôd.

 


Plastový odpad uvoľňuje toxíny, ktoré môžu znečistiť zdroje pitnej vody a rovnako má negatívny vplyv na kvalitu ovzdušia.

 


“ Ak priemerný Američan používa 167 plastových fliaš ročne, za 60 rokov  spotrebuje a vyprodukuje celkovo 10.000 kusov. „

 


“ V priebehu niekoľkých dní sa malá armáda dobrovoľníkov podujala vyčistiť a odstrániť etikety z našich 10.000 fliaš. „

 


“  Zmena nastane, keď sa jednotlivci rozhodnú spoločne bojovať za niečo v čo veria,“ vyjadril sa Benjamin.

 


Každý komu sa tento projekt páči, má možnosť navštíviť MermaidsHatePlastic.com a podpisať Benjaminov Change.org sľub k opätovnému využitiu svojich fliaš.

 


Pozrite si video nižšie:

 


 

Autor článku: Lucia Čaprnková
Zdroj/Foto: www.boredpanda.com

 

 

(Visited 226 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Lucia Čaprnková

multi-žánrový umelec a spisovateľ, básnik, herec, dizajnér, umelecký aktivista at Lucia Čaprnková Arts
Som slovenská multi-žánrová umelkyňa a spisovateľka, básnik, fotograf, dizajnér, návrhár, maľba, kresba, sochárstvo, herectvo, vlastné umelecké techniky a projekty, foto art, mnoho druhov umeleckej tvorby, atď. Moje umelecké zameranie je široké a pestré. Nestaviam fantázií a kreativite žiadne hranice. Venujem sa rôznej tvorbe, ktorá odráža môj pohľad na svet a moju fantáziu, snažím zachytiť emócie a poukázať na skutočné hodnoty života. Všetko o mojej činnosti nájdete na umeleckej stránke Lucia Čaprnková Arts a na spisovateľskej stránke Writer & Poet Lucia Čaprnková.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

302 myšlienky “Umelec jedinečným spôsobom zobrazuje, ako veľmi priemerný človek znečisťuje Zem